Start arrow Rekrutacja arrow Rekrutacja - wydział młodzieżowy

Nowe klasy 2012/2013

Zasady rekrutacji

Terminarz rekrutacji


 

Film ''Tigers of Economics'' on Vimeo

Otwórz film "Tigers of Economics" na Vimeo.

Ważne informacje

 • Od 29 maja 2017 r. możesz założyć konto na https://opolskie.edu.com.pl, wybrać szkołę i złożyć wniosek do szkoły pierwszego wyboru.

 • UWAGA!!! 16 czerwca 2017 r. (piątek) szkoła jest nieczynna.

Rekrutacja - wydział młodzieżowy
TECHNIK LOGISTYK PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
24.05.2017.
Logistycy z Ekonomika znajdują się w czołówkach wszystkich ogólnopolskich olimpiad i konkursów związanych z tym zawodem! Uczniowie mają do wyboru nachylenia programowe: EUROLOGISTYKA i SPRAWNI JAK ŻOŁNIERZE! Szkoła prężnie współpracuje z frimą LKW Walter w Wiedniu, a nasi absolwenci już tam pracują i zajmują wysokie stanowiska kierownicze.

 ✈ Balety na PALETACH!

#ekonomikopole #logistyka #techniklogistyk

Wybrany obraz
Foto. Karina Koźlik-Wieczorek / Piotr Wójcik
 
Technik grafiki i poligrafii cyfrowej PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
24.05.2017.

💻 Pasjonaci nowoczesnych programów do obróbki grafiki wektorowej i rastrowej, a także poligrafii będą zachwyceni!


Technik grafiki i poligrafii cyfrowej to zawód, który łączy pasję do projektowania graficznego, informatyki i drukowania cyfrowego. Pracownie wyposażone są w komputery o mocnych  procesorach Intel Xenon, oprogramowanie  Adobe Creative Cloud, Corel Graphics Suite X8 oraz Microsoft Office Professional Plus. 


🕹 To mi GRA i FIKA!

#ekonomikopole #grafika

Wybrany obraz


Foto. Karina Koźlik-Wieczorek / Piotr Wójcik

 
TECHNIK EKONOMISTA PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
24.05.2017.
Technik ekonomista to zawód z tradycją i mocnym ugruntowaniem na  rynku pracy. Kadrę pedagogiczną tworzą nauczyciele -praktycy, którzy z ogromną pasją kształcą młodzież  i przygotowują ją do realnych zadań w przyszłych  miejscach pracy. Szkoła współpracuje z opolskim oddziałem  Stowarzyszenia Księgowych w Polsce, firmą OPAT  DATA i uczelniami wyższymi.
O doskonałej formie  tego kierunku świadczą wysokie wyniki  egzaminów zawodowych, wysokie pozycje  uczniów w olimpiadach i konkursach  o tematyce związanej z zarządzaniem,  przedsiębiorczością  i rachunkowością.
Zjadam PIT-y na śniadanie  :)
#ekonomikopole
 Wybrany obraz
Foto. Karina Koźlik-Wieczorek / Piotr Wójcik
 
Technik fotografii i multimediów! TYLKO W EKONOMIKU! PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
24.05.2017.

Zapraszamy do Technikum nr 3 do klasy w zawodzie technik fotografii i multimediów!

Wybrany obraz

🐯 Ten zawód łączy zamiłowanie do technik  fotograficznych i szeroko pojętych multimediów! Ekonomik już od 6 lat kształci w tym zawodzie! Trafiają do Nas młodzi  pasjonaci sztuki i fotografii. Na zajęciach uczniowie zajmują się optycznym obrazowaniem wszelkiego rodzaju obiektów i utrwalaniem ich metodami chemicznymi lub  elektronicznymi. Młodzież rejestruje  i przygotowuje materiały cyfrowe  do publikacji w mediach.
Akcja i kreacja!
Przyszłe miejsca zatrudnienia to:
 • agencje reklamowe – projektowanie gadżetów reklamowych, reklamy zewnętrznej, strategii komunikacji wizualnej;
 • studia graficzne, filmowe, telewizyjne, studia fotografii cyfrowej;
 • agencje prasowe - fotoreporter w wydawnictwach;
 • telewizja i wytwórnie filmowe;
 • drukarnie, przemysł optoelektroniczny, komputerowy i informatyczny.
 
Praktyki za granicą PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
23.05.2017.
W ramach programu Erasmus+, 24 uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych skorzystało z praktyk zawodowych w Wiedniu i w Belfaście.
Erasmus+ to program Unii Europejskiej w dziedzinie edukacji, szkoleń, młodzieży i sportu na lata 2014-2020. Koordynatorem projektu jest Pan Sylwester Strzelec.
 
Wybrany obraz
Zdjęcia uczniów Ekonomika.
Czytaj całość…
 
Przedmioty rozszerzone PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
23.05.2017.

Zawód

Przedmioty
rozszerzone

Technik ekonomista

matematyka,
j. angielski lub j. niemiecki

Technik logistyk

geografia,
j. angielski lub j. niemiecki

Technik organizacji reklamy

j. polski,
j. angielski

Technik fotografii i multimediów
(dawny Fototechnik)

j. angielski,
chemia

Technik grafiki i poligrafii cyfrowej
(dawny Technik cyfrowych procesów graficznych)

matematyka,
informatyka

 
Praktyki zawodowe w Bolonii PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
23.05.2016.
Wybrany obraz
Praktyki w Bolonii trwają 2 tygodnie i odbywają się w następujących zawodach: fototechnik, ekonomista, logistyk. Uczniowie zazwyczaj pracują rano, potem przygotowują wspólnie posiłki w hostelu lub chodzą do pizzerii na miasto. Po południu zwiedzają Bolonię, podziwiają architekturę, odwiedzają muzea oraz próbują włoskiej kawy i lokalnych potraw... W weekendy natomiast... wyruszają w dalsze wojaże np.: do Wenecji czy Modeny, gdzie podziwiać można super szybkie samochody marki Ferrari.
Wybrany obraz
- Tomasz Świstak -
"Praktyka z Erasmusa bardzo mi się podoba. Pozwoliła mi ona osiągnąć zamierzone cele oraz spełnić swoje marzenia odnośnie wizyty we Włoszech. Podczas godzin pracy realizuję zadania adekwatne do mojego zawodu!".
- Bartosz Placek -
"Praktyki we Włoszech z projektu Erasmus uważam za udane, gdyż jest to niezwykle przyjemny sposób by poznać nową kulturę, ludzi oraz sposób pracy w poszczególnych zawodach. Otaczają mnie tutaj sami życzliwi ludzie, którzy nie rzucają mi kłód pod nogi - wręcz przeciwnie, zawsze są gotowi wyciągnąć pomocną dłoń czy udzielić cennych wskazówek".
- Natalia Lyga -
"Wykorzystywałam wiedzę poznaną wcześniej w Ekonomiku oraz zobaczyłam jak logistyka wygląda w praktyce. Uczestniczyłam w przyjęciu towarów do magazynu, w składowaniu i pakowaniu".
- Agata Kubicka i Aleksander Moskalik -
"Na praktykach w naszym zakładzie uczymy się obsługi wielu programów graficznych. Obsługujemy również sprzęty do drukowania, które można znaleźć w dużych drukarniach. Uczymy się procesów, które zachodzą w trakcie produkcji i postprodukcji grafik".
Czytaj całość…
 
Międzynarodowe znajomości to świetna sprawa! PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
23.05.2016.
Grupa uczniów Ekonomika ucząca się w zawodach: technik logistyk, technik ekonomista już od ponad tygodnia przebywa na praktykach zagranicznych w Wiedniu w ramach projektu "Odważnie do Europy - międzynarodowe praktyki zawodowe szansą dla uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych".
Wybrany obraz

Dawid - korespondencja ze stażu w Austrii:
"Na początku wyjazdu miałem obawy, że sobie nie poradzę ale już po pierwszym dniu łatwo zakomunikowałem się ze wszystkimi pracownikami w firmie. Zadania w firmie są ciekawe, dopasowane idealnie dla praktyk. Ludzie w całym Wiedniu są bardzo otwarci i towarzyscy. Z chęcią oprowadzili Nas po mieście i pokazali ciekawe miejsca.
Różnorodność kulturowa nie jest tutaj żadnym problemem, każdy człowiek jest otwarty i uśmiechnięty. Poznałem tutaj znajomych, którzy są różnych wyznań i kolorów skóry, jednak nie było to dla Nas przeszkodą aby wymienić się numerami i spotykać się częściej.Międzynarodowe znajomości to świetna sprawa, możemy używać języka angielskiego albo niemieckiego...".
 
Wybrany obraz
Czytaj całość…
 
Spot promujący ZŁOTY EKONOMIK 2016! PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
27.04.2016.
Kamil Barczyk, Marcin Chmurowski to autorzy spotu, który został zaprezentowany podczas wojewódzkiej uroczystości podsumowania Rankingu Perspektywy 2016! Filmik to kompilacja najważniejszych inicjatyw promocyjnych tego roku i został przygotowany specjalnie na to wydarzenie.

 
{{ REKLAMA - GRAFIKA - FOTOGRAFIA }} PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
25.04.2016.
Zapraszamy do Technikum nr 3 do klas w zawodach: technik organizacji reklamy, technik cyfrowych procesów graficznych i fototechnik. To młode zawody w naszej szkole, ale cieszą się dużym zainteresowaniem uczniów i pracodawców!
UWAGA! Bardzo wysokie wyniki na egzaminach zawodowych. Mamy ZOOM na pasję!
Wybrany obraz
Foto. / Edycja: mgr Karina Koźlik-Wieczorek / mgr Piotr Wójcik
 
Ekonomik podpisał umowę z firmą Opta Data! PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
18.04.2016.

 

Wybrany obraz

 

15 kwietnia nastąpiło uroczyste podpisanie umowy pomiędzy Miastem Opole, Zespołem Szkół Ekonomicznych im. Gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Opolu a firmą OPTA DATA.

Wybrany obraz

Umowa wyraża wolę nawiązania ścisłej współpracy pomiędzy Miastem Opole, Zespołem Szkół Ekonomicznych im. Gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Opolu oraz firmą Opta Data, która obejmować będzie między innymi:

 • utworzenie profilowanej klasy w szkole pod patronatem firmy, skierowanej na nabywanie kompetencji z zakresu szeroko rozumianego sektora usług informatycznych i rozliczeniowych;
 • poszerzenie kwalifikacji uczniów szkoły poprzez wskazanie dodatkowych obszarów kształcenia w ramach nauczania przedmiotów: język niemiecki, przedmioty zawodowe i informatyka, uwzględniających profil działalności firmy;
 • organizowanie i prowadzenie dni otwartych firmy w jej siedzibie dla uczniów szkoły;
 • organizowanie i prowadzenie wykładów dotyczących sektora usług rozliczeniowych dla uczniów szkoły.
Czytaj całość…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 nast. » koniec »»

Pozycje :: 1 - 12 z 49