Start
Opole miasto Wielu
Wpisał: Administrator   
01.06.2017.
 
Wybrany obraz
W ostatni wtorek 30.05.2017 roku w Sali Błękitnej Collegium Maius Uniwersytetu Opolskiego odbyła się sesja popularno-naukowa poświęcona 800-leciu Opola dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych zatytułowana: „Opole miasto Wielu. Ślady wzajemnych wpływów i fascynacji wielokulturowych w historii miasta i mieszkańców”.
W sesji wzięli udział wszystkie szkoły ponadgimnazjalne Opola, które w ramach przeprowadzonego jednocześnie konkursu przedstawiły prezentacje dotyczące tematu przewodniego sesji.
Miło nam poinformować, że nasz Zespół w składzie: Klaudia Gogolok i Szymon Mrozek pod kierunkiem Bożeny Babulińskiej-Balawjder zdobył I miejsce.
Jury konkursu podkreśliło wysoki poziom merytoryczny i dydaktyczny wystąpienia.
Nasi uczniowie z wielką elokwencją i swadą przedstawili rozwój Opola w latach 1816-1914 – jednocześnie podkreślili, że w okresie tym nasze miasto przeżyło szczególnie dynamiczny rozwój.
Wybrany obraz
Ważną częścią prezentacji naszego Zespołu było zwrócenie uwagi na fakt, że to wielokulturowy charakter miasta (zetknięcie się kultury niemieckiej, śląskiej, polskiej i żydowskiej) stwarzał znakomite warunki do koegzystencji mieszkańców i rozwoju miasta.
 
Podziękowanie
Wpisał: Administrator   
01.06.2017.
Wybrany obraz
 
Drugi Festiwal Książki Opole 2017
Wpisał: Administrator   
30.05.2017.

W dniach 2 – 4 czerwca Plac Wolności już po raz drugi zamieni się w Miasteczko Literackie,  obejmujące targi książki, spotkania autorskie, warsztaty i koncerty.

Tak jak w ubiegłym roku, nie zabraknie autorów i autorek o wielkich nazwiskach - Katarzyna Grochola, Janusz Leon Wiśniewski, Tomasz Raczek, Wojciech Jagielski, Sylwia Chutnik, Marta Abramowicz, Tomasz Minkiewicz (WILQ), Jacek Pałkiewicz.

Czytaj całość…
 
PIKNIK NADODRZAŃSKI
Wpisał: Administrator   
31.05.2017.
W dniach 3 – 5 czerwca br. w Parku Nadodrzańskim odbędzie się „PIKNIK NADODRZAŃSKI”. 04.06.2017 (niedziela) w godz. 13.00 – 19.00 organizatorzy zapraszają  na FESTYN RODZINNY, który organizowany jest z okazji Dnia Dziecka. Dla uczestników Młodzieżowy Dom Kultury przygotował liczne atrakcje. Szczegóły dostępne są tutaj.
 
TECHNIK LOGISTYK
Wpisał: Administrator   
24.05.2017.
Logistycy z Ekonomika znajdują się w czołówkach wszystkich ogólnopolskich olimpiad i konkursów związanych z tym zawodem! Uczniowie mają do wyboru nachylenia programowe: EUROLOGISTYKA i SPRAWNI JAK ŻOŁNIERZE! Szkoła prężnie współpracuje z frimą LKW Walter w Wiedniu, a nasi absolwenci już tam pracują i zajmują wysokie stanowiska kierownicze.

 ✈ Balety na PALETACH!

#ekonomikopole #logistyka #techniklogistyk

Wybrany obraz
Foto. Karina Koźlik-Wieczorek / Piotr Wójcik
 
Technik grafiki i poligrafii cyfrowej
Wpisał: Administrator   
24.05.2017.

💻 Pasjonaci nowoczesnych programów do obróbki grafiki wektorowej i rastrowej, a także poligrafii będą zachwyceni!


Technik grafiki i poligrafii cyfrowej to zawód, który łączy pasję do projektowania graficznego, informatyki i drukowania cyfrowego. Pracownie wyposażone są w komputery o mocnych  procesorach Intel Xenon, oprogramowanie  Adobe Creative Cloud, Corel Graphics Suite X8 oraz Microsoft Office Professional Plus. 


🕹 To mi GRA i FIKA!

#ekonomikopole #grafika

Wybrany obraz


Foto. Karina Koźlik-Wieczorek / Piotr Wójcik

 
TECHNIK EKONOMISTA
Wpisał: Administrator   
24.05.2017.
Technik ekonomista to zawód z tradycją i mocnym ugruntowaniem na  rynku pracy. Kadrę pedagogiczną tworzą nauczyciele -praktycy, którzy z ogromną pasją kształcą młodzież  i przygotowują ją do realnych zadań w przyszłych  miejscach pracy. Szkoła współpracuje z opolskim oddziałem  Stowarzyszenia Księgowych w Polsce, firmą OPAT  DATA i uczelniami wyższymi.
O doskonałej formie  tego kierunku świadczą wysokie wyniki  egzaminów zawodowych, wysokie pozycje  uczniów w olimpiadach i konkursach  o tematyce związanej z zarządzaniem,  przedsiębiorczością  i rachunkowością.
Zjadam PIT-y na śniadanie  :)
#ekonomikopole
 Wybrany obraz
Foto. Karina Koźlik-Wieczorek / Piotr Wójcik
 
Technik fotografii i multimediów! TYLKO W EKONOMIKU!
Wpisał: Administrator   
24.05.2017.

Zapraszamy do Technikum nr 3 do klasy w zawodzie technik fotografii i multimediów!

Wybrany obraz

🐯 Ten zawód łączy zamiłowanie do technik  fotograficznych i szeroko pojętych multimediów! Ekonomik już od 6 lat kształci w tym zawodzie! Trafiają do Nas młodzi  pasjonaci sztuki i fotografii. Na zajęciach uczniowie zajmują się optycznym obrazowaniem wszelkiego rodzaju obiektów i utrwalaniem ich metodami chemicznymi lub  elektronicznymi. Młodzież rejestruje  i przygotowuje materiały cyfrowe  do publikacji w mediach.
Akcja i kreacja!
Przyszłe miejsca zatrudnienia to:
  • agencje reklamowe – projektowanie gadżetów reklamowych, reklamy zewnętrznej, strategii komunikacji wizualnej;
  • studia graficzne, filmowe, telewizyjne, studia fotografii cyfrowej;
  • agencje prasowe - fotoreporter w wydawnictwach;
  • telewizja i wytwórnie filmowe;
  • drukarnie, przemysł optoelektroniczny, komputerowy i informatyczny.
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 17 - 24 z 1925

Współpracujemy z
Wirtualny spacer po Ekonomiku

Ekonomik na Facebook'u

Galeria

Realizujemy projekt "Opolskie szkolnictwo zawodowe bliżej rynku pracy"
Współpracujemy z
Współpracujemy z

Certyfikaty jakości

Linki


Współpraca


Programy unijne

Biznes informacje

Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2017-09-22
USD 3,5651 -0,90%
EUR 4,2746 -0,27%
CHF 3,6807 -0,63%
GBP 4,8369 -0,35%
Wspierane przez Money.pl
Wiadomości ze świata
Money.pl - Kliknij po więcej
Wspierane przez Money.pl