Start
DZIĘKUJEMY ZA TARGI EDUKACYJNE!
Wpisał: Izabela Tkocz   
11.05.2017.
Pragnę wyrazić uznanie i podziękować nauczycielom oraz uczniom, którzy z wielkim zaangażowaniem, profesjonalizmem oraz PASJĄ, właściwą Społeczności naszej szkoły, promowali Ekonomik na Targach Edukacyjnych EDU Opole.

Szczególnie dziękuję głównemu koordynatorowi, panu Piotrowi Wójcikowi, Agencji G.A.N.G. oraz prezesowi firmy reklamowej STER, panu Tomaszowi Stotko, a także pani Aleksandrze Krzak, pani Lucynie Ożarowskiej, przedstawicielom wszystkich pięciu zawodów, którzy zaprezentowali walory naszej szkoły, nawet śpiewająco.

Dyrektor Ewa Nowak- Kübler

Zapraszamy na relację z targów edukacyjnych EDU Opole 2017! Materiał zrealizowali uczniowie klas pierwszych: Dominik Pientka (cyfrowe procesy graficzne) oraz Dawid Asman (fototechnik).

https://www.youtube.com/watch?v=7iZwPtsVSj8
 

 
Parada Schumana 2017
Wpisał: Kamil Janik   
09.05.2017.
W ramach obchodów Dnia Europy w sobotę 6 maja 2017r. szkolny klub europejski, w nagrodę za realizację projektu „Włącz opcję Solidarność”  Polskiej Fundacji im. R. Schumana, wyjechał do Warszawy na XXIV Spotkania Europejskie oraz Paradę Schumana. To coroczne unikalne wydarzenia, gromadzące liczne grono młodzieży z całej Polski, wyrażającej swoje poparcie dla idei europejskiej integracji i wartości. Parada to nie tylko pochód, ale również Miasteczko Schumana na Krakowskim Przedmieściu, w którym odbyło się wiele interesujących  spotkań z ekspertami, atrakcyjnych konkursów, animacji i gier edukacyjnych. Nasi klubowicze na czele z prezes Hanną Ferdynus oraz zaproszeni przeze mnie uczniowie z klas 1a, 1g, 1h, 2c, 2e, 3b i 3d radośnie przemaszerowali ulicami słonecznej Warszawy, wyrażając swe poparcie dla obecności Polski w Unii Europejskiej. Po zakończeniu europejskiej części dnia, część uczniów odwiedziła Muzeum Powstania Warszawskiego, pozostali bawili się  na placu wokół Kolumny Zygmunta i Zamku Królewskiego. Koniec dnia zwieńczyły zakupy w Złotych Tarasach i obowiązkowy Mc Donald w drodze powrotnej. Młodzieżą wraz ze mną opiekowały się prof. Danuta Łubińska i prof. Katarzyna Romanowska.

Opiekunka szkolnego klubu europejskiego
prof. Urszula IzdebskaPozostałe zdjęcia w galerii.

 
Plan lekcji
Wpisał: Administrator   
05.05.2017.

UWAGA!!! Od 8 maja 2017 r. obowiązuje nowy plan lekcji. Dostępny jest w zakładce "Plan lekcji".

 
Wielki matematyczny sukces Sandry
Wpisał: Izabela Tkocz   
04.05.2017.
W dniach 20-21 kwietnia w Elblągu odbył się finał XVIII edycji Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Euklides”. W finale konkursu wystąpiło łącznie 40 uczestników, którzy przebrnęli przez eliminacje szkolne i rejonowe. Naszą szkołę godnie reprezentowała uczennica klasy 1c Sandra Kałuża. Bardo dobrze poradziła sobie z rozwiązaniem finałowych zadań i zajęła wysokie 14 miejsce. Warto dodać, że do tytułu laureata (finałowa dziesiątka) zabrakło Sandrze zaledwie 1 punktu. Sukces jest tym większy, że Sandra jest uczennicą pierwszej klasy, a rywalizowała z uczestnikami z klas drugich i trzecich. Nasza zdolna ekonomistka przygotowywała się do konkursu pod opieką Pana Janusza Nowaka. Składamy serdeczne gratulacje Sandrze i liczymy na dalsze sukcesy na niwie matematycznej.

Komisja matematyków
 
 

Czytaj całość…
 
Ekonomik popłynął po medale 5+ Złoty Mateusz Szal
Wpisał: Izabela Tkocz   
27.04.2017.
Pływacy z Ekonomika odnieśli kolejny sukces. W Mistrzostwach Miasta Opola Szkół Ponadgimnazjalnych w Pływaniu nasze drużyny, zarówno żeńska jak i męska, zdobyły srebrne medale. Ponadto Mateusz Szal z klasy 1f zdobył dwukrotnie złoty medal na 50m stylem motylkowym oraz dowolnym i był najlepszym zawodnikiem mistrzostw. Brązowe medale zdobyli również Arkadiusz Wiśniewski na 50m stylem grzbietowym oraz Aleksander Anczurowski na 50m stylem motylkowym. Wysokie miejsca wywalczyli również Łukasz Olech oraz Dominika Kurek, którym zabrakło bardzo niewiele do medalu. Srebrne krążki w sztafetach wywalczyli: Julia Chmielewska, Maja Kostrzewa, Sandra Kulbit, Dominika Kurek, Paulina Patoła, Veronika Dumanska, Emilia Wawrzynek, Adrianna Gościńska, Arkadiusz Wiśniewski, Marcin Wacha, Marcin Kowalski, Mateusz Szal, Aleksander Anczurowski, Łukasz Olech, Przemysław Chodorek, Kamil Barczyk. Gratulacje i czekamy na kolejne sukcesy!!!
Trener – Rafał Krzyształowicz
 

Czytaj całość…
 
Młodzi, kreatywni, pracowici ...
Wpisał: Izabela Tkocz   
25.04.2017.

Mowa tu o Dominiku Pientce uczniu klasy 1b w zawodzie Technik cyfrowych procesów graficznych, Dawidzie Asmanie uczniu klasy 1a w zawodzie Fototechnik oraz Radosławie Kollek uczniu kl. 1 ZSEl. Łączy ich chęć niesienia pomocy i ogromna pasja do wideofilmowania. Swoje wspólne projekty publikują na kanale DARK RECORDS .

Ich najnowszy projekt to film o Martynie Koteluk. Film ten ma na celu wsparcie akcji zbiórki pieniędzy na operację 15-letniej dziewczyny. Na skutek choroby Martyna straciła umiejętność chodzenia i od 6 lat jest skazana na wózek inwalidzki. Tylko droga zagraniczna operacja pozwoli dziewczynie spełnić jej największe marzenie - odzyskać władzę w nogach. Szczegóły znajdziecie na stronie https://www.siepomaga.pl/

Śladem naszych uczniów zachęcamy do pomocy!


 
Zakończenie dla klas maturalnych
Wpisał: Administrator   
25.04.2017.
Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców uczniów klas czwartych na uroczyste pożegnanie klas maturalnych, które odbędzie się 28 kwietnia 2017 r. o godzinie 13.15 w auli szkoły.
 
Centrum Pieniądza NBP im. Sławomira S. Skrzypka w Warszawie
Wpisał: Administrator   
20.04.2017.

 

Wybrany obraz

Narodowy Bank Polski zaprasza do odwiedzenia Centrum Pieniądza NBP im. Sławomira S. Skrzypka w Warszawie. Centrum jest nowoczesnym ośrodkiem popularyzującym wiedzę na temat ekonomii i historii pieniądza. Celem jego działalności jest przybliżenie zagadnień związanych z: rozwojem ekonomii i gospodarki pieniężnej, funkcjami jakie pieniądz pełnił na przestrzeni dziejów, a także historią powstania i ewolucją systemu bankowego i bankowości centralnej.
W Centrum można dowiedzieć się m.in:

  • Ile waży największa europejska moneta? Dlaczego jest tak duża i ciężka?
  • Jak wyglądały pierwsze polskie banknoty? Kto i kiedy je emitował?
  • Jak są zabezpieczone współczesne banknoty? Jak odróżnić oryginał od falsyfikatu?
  • Ile jest warta ważąca 12,5 kg sztaba złota?

Odpowiedzi na te i inne pytania można uzyskać odwiedzając nowoczesną placówkę edukacyjną w centrum Warszawy, przy ul. Świętokrzyskiej 11/21. Szczegółowe informacje dotyczące godzin otwarcia Centrum są stronie internetowej www.cpnbp.pl.

 

Wybrany obraz

Wstęp do Centrum Pieniądza NBP im. Sławomira S. Skrzypka jest bezpłatny!

W załączeniu linki do materiałów promujących przedsięwzięcie:
https://www.youtube.com/watch?v=b8XHVLf_imU&t=1s
https://www.youtube.com/watch?v=6AHebSVdOJo

 

Czytaj całość…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 33 - 40 z 1925

Współpracujemy z
Wirtualny spacer po Ekonomiku

Ekonomik na Facebook'u

Galeria

Realizujemy projekt "Opolskie szkolnictwo zawodowe bliżej rynku pracy"
Współpracujemy z
Współpracujemy z

Certyfikaty jakości

Linki


Współpraca


Programy unijne

Biznes informacje

Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2017-09-22
USD 3,5651 -0,90%
EUR 4,2746 -0,27%
CHF 3,6807 -0,63%
GBP 4,8369 -0,35%
Wspierane przez Money.pl
Wiadomości ze świata
Money.pl - Kliknij po więcej
Wspierane przez Money.pl