Start
Dyplom
Wpisał: Administrator   
10.04.2017.
Wybrany obraz
 
Wielkanoc z PCK!
Wpisał: Administrator   
06.04.2017.
Zbliżają się Święta Wielkanocne, czas szczególnie ważny i wyczekiwany. Niestety nie wszyscy będą mogli się nimi cieszyć. Poczucie bezradności i pozostawienie samemu sobie z problemami życia codziennego nie zachęca do radości i pozytywnego spojrzenia w przyszłość. Samotność, ubóstwo, trudności finansowe dotykają wiele osób niepełnosprawnych, osób starszych, samotnych, czy rodzin wielodzietnych, gdzie najtrudniej zrozumieć dzieciom ograniczenia płynące z trudnej sytuacji materialnej.
Oddział rejonowy PCK w Opolu, jak co roku, organizuje wielkanocną akcję pomocy pt. „WIELKANOC Z PCK” , podczas której naszym zadaniem będzie zorganizowanie zbiórki żywności trwałej. Chcemy przygotować paczki dla rodzin potrzebujących z terenu Miasta Opola oraz okolic.
Zbiórka żywności trwałej (takiej jak np.: makaron, słodycze, ryż, cukier, olej, mąka, kasza, konserwy) odbędzie się w naszej szkole  w dniach 6-7.04.2017 r.  i  10-11.04.2017 r.  od godz. 7:45 do 8:15 oraz na długich przerwach obok portierni.
 
Wybrany obraz
 
„Pomagając – pomagamy!”
Szkolne Koło PCK
 
List od rodziców do rodziców
Wpisał: Izabela Tkocz   
04.04.2017.
Szanowni Państwo
W imieniu Dyrekcji i Rady Rodziców zapraszamy na jutrzejsze spotkanie, na którym zapoznacie się Państwo z postępami edukacyjnymi swoich dzieci z ich mniejszymi i większymi sukcesami.
Rada Rodziców wraz z uczniami ZSE w Opolu chciałaby również tego dnia pochwalić się tym co szkoła, dzieci zyskały dzięki dobrowolnym wpłatom na rzecz Rady Rodziców. Zebrane środki finansowe trafiają przecież pośrednio lub bezpośrednio do naszych dzieci.
Niby to tylko 60 zł rocznie (6 zł miesięcznie), a tak wiele dzięki nim można zyskać:
  • wspieramy projekty Samorządu Uczniowskiego,
  • wydarzenia kulturalne, sportowe, naukowe,
  • nasze dzieci mogą bezpiecznie dojechać na wycieczki, olimpiady, rozwijać pasje,
  • nagradzać,
  • wspierać potrzebujących uczniów
  • pomóc w zdobywaniu najlepszych materiałów dydaktycznych…

To niezwykle piękne, że dobrowolnie dzielicie się Państwo tym,  na co ciężko pracujecie. Nie ma lepszej lekcji dla Waszych dzieci niż „właściwy przykład płynący od góry”.
Obecnie Rada Rodziców wspólnie z Dyrekcją szkoły postawiła sobie za główny cel uzbieranie funduszy na zakup szafek ubraniowych/szkolnych, które udogodnią pobyt w szkole naszym dzieciom,  zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym.
Prosimy wszystkich Rodziców, którym z różnych względów umknęła kwestia wpłaty o wsparcie finansowe, kwota umowna to w dalszym ciągu 60 zł (wpłata u wychowawców lub sekretariacie szkoły). Każda złotówka to krok do osiągnięcia celu, do lepszego jutra dla naszych dzieci.
 
„Starajcie się zostawić ten świat choć trochę lepszym, niż go zastaliście”
(Robert Baden Powell)Dziękujemy
Prezydium Rady Rodziców
 
 

 
Hanna Ferdynus finalistką Konkursu Internetowa Przygoda
Wpisał: Administrator   
04.04.2017.
 
Wybrany obraz
Hanna Ferdynus z klasy 4TB, ubiegłoroczna finalistka Międzynarodowego Konkursu Matematycznego Euklides kontynuuje swoje matematyczne pasje. W tym roku szkolnym została finalistką V edycji Konkursu Internetowa Przygoda z Matematyką organizowanego przez Wydział Matematyczno-Przyrodniczy Szkoły Nauk Ścisłych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Trzyetapowe zmagania obejmowały rozwiązywanie zadań drogą elektroniczną, kolejnym etapem było indywidualne rozwiązywanie zadań problemowych, by w finale w Warszawie (25 marca 2017 r.) wśród 17 pozostałych uczestników wykazać się kreatywnością i matematycznymi zdolnościami. Jury konkursu doceniło umiejętności Hani przyznając jej wyróżnienie. Gratulujemy uzyskanych wyników i życzymy dalszych sukcesów.
 
Wybrany obraz
Nauczyciele matematyki

 
Wydarzenie w ramach kampanii społecznej OPP na 101 % w Opolu
Wpisał: Administrator   
31.03.2017.

Zapraszamy serdecznie uczniów, przedstawicieli organizacji pozarządowych i mieszkańców na imprezę  plenerową 1 i 2 kwietnia 2017 roku na Pl. Wolności w Opolu w sobotę od 12.00 do 19.00, w niedzielę od 11.00 do 18.00.

Wydarzenie jest okazją do poznania działalności organizacji pożytku publicznego działających w Opolu i bezpłatnego rozliczenia swojego PIT-u.  Dyżur księgowej, która bezpłatnie wypełnia PIT-y mieszkańcom – 14.00-18.00 sobota, namiot żółty z logo  Centrum Dialogu Obywatelskiego na dolnym tarasie Pl. Wolności. Spotkanie to również okazja do podkreślenia  wkładu jaki wnoszą te organizacje dla społeczności naszego miasta oraz zachęcenie obywateli Opola do wsparcia ich działalności poprzez przekazanie 1%.

Czytaj całość…
 
Zebranie z rodzicami
Wpisał: Administrator   
31.03.2017.

Zapraszamy rodziców na spotkania z wychowawcami w dniu 5 kwietnia 2017 r. o godz. 17.00.

Na zebraniu poruszane będą sprawy bieżące, osiągnięcia uczniów i frekwencja, w klasach czwartych podane zostaną proponowane oceny roczne.

Rodziców uczniów klas 2B, 2D, 2E, 2F zapraszamy do auli na godz. 17.00 na spotkanie dot. bezpieczeństwa w Internecie.

 
*** Projekt filmowy Mateusza Wyżlińskiego ***
Wpisał: Izabela Tkocz   
31.03.2017.
Uczeń Ekonomika - Mateusz Wyżliński (4TA fototechnik) zrealizował film promujący sesję popularnonaukową z okazji 800 lecia Opola! Ten wyjątkowy materiał to efekt długotrwałej pracy i zaangażowania maturzysty. Mateusz to świadomy swojego talentu młody artysta, który dał się poznać z licznych pasji i sukcesów recytatorskich i fotograficznych na najwyższym szczeblu! 
MOON - Mechaniczny by Night - Challenge Szkół!
Wpisał: Izabela Tkocz   
31.03.2017.

Klasa 3TE (technik organizacji reklamy) wspierała najważniejsze wydarzenie promocyjne na Wydziale Mechanicznym Politechniki Opolskiej - Mechaniczny by Night - Challenge Szkół. Młodzież zaplanowała to wydarzenie w ramach kampanii reklamowej, którą opracowała dla uczelni. Właśnie tak uczą się najważniejszej kwalifikacji w ich zawodzie - organizacja i prowadzenie kampanii reklamowej - praktycznie i z pomysłem!

#ekonomikopole

 


Czytaj całość…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 49 - 56 z 1925

Współpracujemy z
Wirtualny spacer po Ekonomiku

Ekonomik na Facebook'u

Galeria

Realizujemy projekt "Opolskie szkolnictwo zawodowe bliżej rynku pracy"
Współpracujemy z
Współpracujemy z

Certyfikaty jakości

Linki


Współpraca


Programy unijne

Biznes informacje

Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2017-09-22
USD 3,5651 -0,90%
EUR 4,2746 -0,27%
CHF 3,6807 -0,63%
GBP 4,8369 -0,35%
Wspierane przez Money.pl
Wiadomości ze świata
Money.pl - Kliknij po więcej
Wspierane przez Money.pl