Start
Kamil Rudnicki - zwycięzcą Konkursu Poligraficznego
Wpisał: Administrator   
29.03.2017.

 

Wybrany obraz

 

Uczniowie klasy 4TD - Kamil Rudnicki i Szymon Madej, wzięli udział w finale I Ogólnopolskiego Konkursu Poligraficznego organizowanego przez Wydział Inżynierii i Produkcji Politechniki Warszawskiej.

Konkurs składał się z trzech etapów. Pierwsze dwa etapy były częściami kwalifikacyjnymi, które odbyły się w naszej szkole i polegały na rozwiązaniu testu online. Do finału zakwalifikowanych zostało 41 uczniów z 14 szkół średnich, a w konkursie wzięło udział ponad 800 uczestników z 43 szkół.

Zwycięzcą konkursu został Kamil Rudnicki - uczeń klasy w zawodzie technik cyfrowych procesów graficznych, jednakże na wyróżnienie zasługuje również Szymon Madej, który dostał się do finałowej czterdziestki jedynki.

Wybrany obraz

Opiekunami finalistów byli: pan Remigiusz Janik oraz pan Michał Krawiec.

 
Dyplom
Wpisał: Administrator   
29.03.2017.
Wybrany obraz
 
Nowe dzielnice Opola - konsultacje społeczne
Wpisał: Administrator   
29.03.2017.
W związku z trwającymi konsultacjami w sprawie utworzenie na terenie Miasta Opola nowych jednostek pomocniczych oraz zmiany granic istniejących dzielnic Miasta Opola, Urząd Miasta Opola informuje o możliwości wyrażania opinii przez mieszkańców.
Celem konsultacji jest budowanie społeczeństwa obywatelskiego poprzez umożliwienie jego członkom włączenie się w proces tworzenia nowej struktury administracyjnej Miasta. Uzyskanie opinii w przedmiocie konsultacji jest tym cenniejsze, że jest ona wyrażona przez mieszkańców.
Głosowanie odbywa się na formularzu ankiety w wyznaczonych punktach (lista ponieżej) lub drogą elektroniczną http://ankiety.um.opole.pl/index.php/949659/lang-pl w terminie od 24 marca do 28 kwietnia 2017 r.
 
Czytaj całość…
 
Idea solidarności w kontekście europejskim
Wpisał: Kamil Janik   
29.03.2017.

 
21 marca, w ramach Dnia Otwartych Drzwi szkoły i projektu Polskiej Fundacji im. Roberta Schumana, odbyły się warsztaty dotyczące idei solidarności, głównie w kontekście europejskim. W wydarzeniu wzięli udział m.in. członkowie Szkolnego Klubu Europejskiego oraz uczniowie klasy 3D i 1H. Zajęcia rozpoczęły się od burzy mózgów, podczas której pojawiały się różne hasła kojarzone z pojęciem solidarności. Najczęstsze z nich to wspólnota, współpraca, wolność i sprawiedliwość. Następnie dyskutowano nad kwestią akcji humanitarnych oraz pomocy w krajach pogrążonych w konfliktach. Uczniowie doszli do wniosku, że należy pomagać, jednak były sprzeczne zdania co do tego, w jaki sposób. Większość stwierdziła, że trudno jest wyjechać i porzucić swoje dotychczasowe, wygodne i bezpieczne życie, lepiej np. zaangażować się w zbiórki pieniędzy lub darów. Gimnazjaliści odwiedzający klasę, w której debatowano, dostali na karteczce do uzupełnienia zdanie: Pojęcie „solidarność” kojarzy mi się z… Wśród odpowiedzi najczęstsze to wolność, współpraca i Lech Wałęsa, jednak pojawiały się też inne, np. odpowiedzialność, integracja, demokracja, miłość i walka o wspólne dobro. Uczestnicy warsztatów mieli okazję do wymiany swoich poglądów, a także poszerzenia wiedzy na temat obecnej sytuacji międzynarodowej. Natomiast 23 marca członkowie SKE dyskutowali na temat solidarności w kontekście kryzysu migracyjnego. Poruszono kwestię obecności imigrantów ze Wschodu w Polsce, szczególnie na Opolszczyźnie. Co więcej, omówiono problemy, które często wiążą się z przyjmowaniem uchodźców: ataki terrorystyczne, protesty, sytuacje, gdy emeryt uczciwie pracujący całe życie dostaje mniej niż nowo przybyły uchodźca. Uczniowie doszli do wniosku, że państwa Europy, szczególnie Unii Europejskiej, powinny pomagać sobie nawzajem w tym kryzysie, a nie nakazywać innym przyjmowanie określonych ilości uchodźców.

Prezes Klubu Europejskiego
Hanna Ferdynus
 

Pozostałe zdjęcia w galerii
 
Finał IV edycji Wojewódzkiego Konkursu Przedsiębiorczości i Wiedzy o Gospodarce
Wpisał: Izabela Tkocz   
28.03.2017.
Dnia 23 marca 2017 r. w Zespole Szkół Ekonomicznych w Opolu odbył się finał IV edycji Wojewódzkiego Konkursu Przedsiębiorczości i Wiedzy o Gospodarce, skierowanego do uczniów szkół gimnazjalnych. Projekt ten realizowany jest z NBP O/Opole w ramach programu edukacji ekonomicznej. Celem konkursu było promowanie wiedzy ekonomicznej i postaw przedsiębiorczych wśród młodzieży gimnazjalnej. Do pierwszego etapu konkursu przystąpiło 397 uczniów z jedenastu szkół gimnazjalnych województwa opolskiego.  W rywalizacji finałowej zmagali się gimnazjaliści z dziewięciu  szkół naszego województwa:
 • Publicznego Gimnazjum w Biadaczu,
 • Zespołu Szkół w Gogolinie,
 • Publicznego Gimnazjum im. Johannesa Nuciusa w Jemielnicy,
 • Publicznego Gimnazjum im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Komprachcicach,
 • Publicznego Gimnazjum w Tarnowie Opolskim,
 • Publicznego Gimnazjum nr 4 im. Jana Kochanowskiego w Opolu,
 • Publicznego Gimnazjum nr 5 im. Aleksandra Kamińskiego w Opolu,
 • Publicznego Gimnazjum nr 8 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Opolu,
 • Publicznego Gimnazjum Nr 9 Dwujęzycznego w Opolu.
Finał konkursu składał się z dwóch etapów:
 • Wszyscy uczestnicy finału rozwiązywali test  sprawdzający wiedzę ekonomiczną objętą tematyką Konkursu.
 • Ci którzy najlepiej wypadli w części testowej (6 uczniów), przedstawiali Komisji Konkursowej oraz zgromadzonej publiczności swoje prezentacje multimedialne, na jeden wybrany przez siebie temat:
 1. Jak zdobyć fundusze na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej.
 2. Oszczędzać czy inwestować? Co lepsze?
 3. Przyszłość pieniądza – jak będziemy kupować za 10-20 lat?
Ostatecznie punkty z części testowej zsumowane z punktami za prezentację, umożliwiły wyłonienie listy laureatów i finalistów Konkursu.
 
Oto zwycięzcy IV edycji Konkursu:
1 miejsce -  Agata Książek  z PG nr 9 Dwujęzycznego w Opolu
2 miejsce -  Adam Wianecki z PG nr 5  w Opolu
3 miejsce -  Kamil Selega z PG z Komprachcic
4 miejsce – Michał Bednarz z PG nr 5 w Opolu
5 miejsce – Agata Drozd z PG nr 5 w Opolu
6 miejsce – Karolina Woźnicka z PG nr 5 w Opolu
 
Nagrodami za miejsca 1-3 były tablety, zaś za miejsca 4-6 karty podarunkowe EMPIK.
 
Wyróżniona została również praca Floriana Sowy z PG w Biadaczu.
 
Doceniono także te szkoły gimnazjalne, które zgłosiły do konkursu największą liczbę uczestników biorących udział w konkursie. Szkoły te otrzymały pamięć zewnętrzną do komputera:
1. Publiczne Gimnazjum nr 5 im. Aleksandra Kamińskiego w Opolu,
2. Publiczne Gimnazjum im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Komprachcicach,
3. Publicznego Gimnazjum nr 4 im. Jana Kochanowskiego w Opolu.

Wszystkim finalistom konkursu i ich opiekunom serdecznie gratulujemy!
Bardzo dziękujemy wszystkim szkołom, które podjęły trud udziału w konkursie i zapraszamy do udziału w V edycji konkursu. 
Spotkanie organizacyjne - staże zawodowe
Wpisał: Administrator   
28.03.2017.
Zapraszamy wszystkie osoby zakwalifikowane do udziału w wakacyjnym stażu zawodowym realizowanym w ramach projektu „Opolskie szkolnictwo zawodowe bliżej rynku pracy 2” na spotkanie organizacyjne w dniu 30.03.2017 r. (czwartek) na lekcji szóstej (godz.12.20) do sali nr 30.
Osoby, które nie mogą być obecne w tym terminie prosimy o osobisty kontakt z p. A. Krzak do piątku 31.03.2017 r.
 
Zapraszamy na warsztat malowania mandali relaksacyjnej!
Wpisał: Izabela Tkocz   
23.03.2017.

Dlaczego mandala?
Tworzenie mandali pozwala wyciszyć umysł, poprawić koncentrację, popłynąć za swoimi myślami czy emocjami. To niecodzienny sposób na  wyrażenie siebie za pomocą różnych form i barw.
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych - zapisy w celu przygotowania odpowiedniej ilości materiałów u p. Aleksandry Krzak
Prowadzenie warsztatu:Mirela Jaśkowiec kl 4E

 


 
Dzień Bezpiecznego Internetu 2017 w Ekonomiku
Wpisał: Izabela Tkocz   
23.03.2017.
Jak bezpiecznie i działając z poszanowaniem prawa korzystać z Internetu? Czym jest fonoholizm i czy mnie to zjawisko dotyczy? Na czym polega informatyka śledcza? Jak tzw. metodami domowymi można rozpoznać czy zdjęcie jest sfałszowane? - to tylko niektóre z wielu pytań, na które odpowiedzi mogli uzyskać uczniowie naszej szkoły, uczestniczący w dn. 17.03.2017r w obchodach Dnia Bezpiecznego Internetu.
W zorganizowanym po raz kolejny spotkaniu, a uświetnionym w tym roku wystąpieniami gości specjalnych, tj. asp. M. Kędry z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Opolu oraz dr inż. M.Podpora z Politechniki Opolskiej wzięli udział uczniowie głównie klas pierwszych, którzy mieli także okazję skonfrontować swoją wiedzę z wiedzą ekspertów i wysnuć konstruktywne wnioski co do ich funkcjonowania w zcyfryzowanym, współczesnym świecie.
Znaczną dawkę wiedzy w tym temacie zaprezentowali także uczniowie kl. 2b, Daniel Kop i Szymon Mrozek, którzy w drugiej części uroczystości przybliżyli swoim młodszym kolegom tematykę fonoholizmu, czyli uzależnienia od telefonu komórkowego.
(M.Polok, I.Tkocz)
 

Czytaj całość…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 57 - 64 z 1925

Współpracujemy z
Wirtualny spacer po Ekonomiku

Ekonomik na Facebook'u

Galeria

Realizujemy projekt "Opolskie szkolnictwo zawodowe bliżej rynku pracy"
Współpracujemy z
Współpracujemy z

Certyfikaty jakości

Linki


Współpraca


Programy unijne

Biznes informacje

Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2017-09-22
USD 3,5651 -0,90%
EUR 4,2746 -0,27%
CHF 3,6807 -0,63%
GBP 4,8369 -0,35%
Wspierane przez Money.pl
Wiadomości ze świata
Money.pl - Kliknij po więcej
Wspierane przez Money.pl