Start
Egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie - część pisemna
Wpisał: Administrator   
13.06.2017.

UWAGA!!! Uczniowie z klas 2A/tcpg, 2B/log, 2E, 2F, 2G, 3B/eko, 3C, 3D, którzy nie zapoznali się z funkcjonowaniem elektronicznego systemu egzaminacyjnego dostarczonego przez CKE, proszeni są o stawienie się 14 czerwca bbr. (środa) na lekcji 4 do sali 45k.

 
Dziennik praktyk zawodowych
Wpisał: Administrator   
13.06.2017.

UWAGA!!! Osoby, które nie przyniosły jeszcze dzienników praktyk zawodowych za rok szkolny 2016/17 proszone są o doniesieni ich do 14 czerwca (środa) do gabinetu nr 19.

 
Potok sukcesów na Festiwalu Piosenki Poetyckiej i Autorskiej!
Wpisał: Izabela Tkocz   
10.06.2017.
W dniu dzisiejszym reprezentanci naszej Szkoły nie mieli sobie równych podczas IV Festiwalu Piosenki Poetyckiej i Autorskiej „Potok” w III Liceum Ogólnokształcącym w Opolu. Nasz zespół wokalno-instrumentalny „Work in progress” został laureatem Grand Prix Festiwalu, wykonując „Wierzę w lepszy świat” oraz „ Pióra” – utwór autorski Janka Korzeńca, natomiast uczennice klasy 1 TA – Emilia Krypel oraz Jessica Glombek uzyskały odpowiednio 1 i 2 miejsce. Emilia wykonała „Zamiast” Edyty Geppert oraz „Pieśń o szczęściu” Meli Koteluk i Czesława Mozila z akompaniamentem pianisty z klasy 2 TE, Jakuba Kirsteina, natomiast Jessica zaśpiewała „Człowieczy los” Anny German oraz „Wyśniłam sen” z musicalu „Nędznicy”. Jury podkreśliło bardzo wysoki i wyrównany poziom wszystkich wykonawców.

Emilia Krypel i zespół „Work in progress” wystąpią podczas IV Gali Opolskich Młodych Talentów, która odbędzie się 19 czerwca na Placu Wolności w Opolu.
 

 
Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych festiwalach!

Foto. Marta Nagi

 
 
Zebranie z rodzicami
Wpisał: Administrator   
06.06.2017.
Zapraszamy rodziców 07 czerwca br. (środa) o godz. 17.00 na zebranie z wychowawcami klas w sprawie proponowanych ocen rocznych.
 
Grand Prix XII Festiwalu Piosenki Wartościowej w Szymiszowie!
Wpisał: Izabela Tkocz   
06.06.2017.
W niedzielę, 28 maja, szkolny zespół wokalno-instrumentalny uzyskał Grand Prix XII Festiwalu Piosenki Wartościowej „Szukałem Was” w Szymiszowie. Zespół okazał się bezkonkurencyjny i w okrojonym składzie zachwycił jury wykonaniem „Nadziei” Janka Korzeńca oraz „Wierzę w lepszych nas” z repertuaru zespołu „Bracia”.
Warto wspomnieć, że w kategorii solistek tegoroczna absolwentka –Magda Ziajor i Jessica Glombek, uczennica klasy 1 TA, uzyskały odpowiednio 2 i 3 miejsce. Magda zaprezentowała „Piosenkę księżycową” oraz „Only hope” z filmu „Szkoła uczuć”, natomiast Jessica wykonała „Psalm mojej nadziei” oraz „Wyśniłam sen”
z musicalu „Nędznicy”.
W czerwcu nasi utalentowani wokaliści nagrają utwory autorskie Janka w profesjonalnym studiu. Już wkrótce usłyszycie efekty ich pracy.
 
 
Czytaj całość…
 
Uczniowie Ekonomika laureatami XII Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Polskiej!
Wpisał: Izabela Tkocz   
06.06.2017.
Szkolny zespół wokalno-instrumentalny „Work in progress” oraz nasza solistka, Joanna Krochmalczyk, zdobyli 1 miejsca na XII Wojewódzkim Festiwalu Piosenki Polskiej „Mikrofon i Ty”, który odbył się w piątek, 26 maja, w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Opolu.
Zespół „Work in progress” wykonał „Nadzieję” – piosenkę autorską naszego tegorocznego absolwenta, Janka Korzeńca. Joanna Krochmalczyk zaśpiewała piosenkę Moniki Urlik „Nie wie nikt”. Jury Festiwalu nagrodziło naszych uczniów owacjami na stojąco.
Drugie miejsce zdobył duet Jessica Glombek (1 TA) oraz Dominik Ofczorz (1 TG), którzy zaprezentowali swoje umiejętności wokalno-instrumentalne w repertuarze klasycznym, wykonując pieśń do słów Kazimierza Przerwy-Temajera „Na spokojnym, ciemnym morzu” skomponowaną przez Mieczysława Karłowicza.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów
 

 
 

 
MAGDA LAUREATKĄ KONKURSU Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO
Wpisał: Izabela Tkocz   
06.06.2017.
MAGDALENA   ERNST  z kl. 2D  znalazła się w gronie  laureatów ogólnopolskiego konkursu  „Pokaż nam język” organizowanego corocznie przez Wyższą Szkołę Bankową.
Tegoroczny finał odbył się w dniach 1-2 czerwca w Gdańsku pod hasłem  „Społeczeństwo wielokulturowe jako wyzwanie XXI wieku”.  W pierwszym dniu uczestnicy pisali test sprawdzający znajomość języka i zagadnień realioznawczych oraz krótką wypowiedź pisemną. W drugim dniu pięć najlepszych osób wzięło udział w debacie prowadzonej przez moderatora.
Sukces jest tym większy, że nigdy wcześniej uczeń  naszej szkoły nie dotarł do  finału ogólnopolskiego konkursu  z języka niemieckiego.
Opiekunem merytorycznym Magdy jest pani  D.Kotyś.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


Czytaj całość…
 
Wycieczka klasy 1d do siedziby Zarządu Głównego Stowarzyszenia w Warszawie
Wpisał: Izabela Tkocz   
06.06.2017.
W ramach współpracy ze Stowarzyszeniem Księgowych  w Polsce  Oddział w Opolu  25 maja 2017r. realizując program patronatu klasa 1d o profilu technik ekonomista została zaproszona do siedziby Zarządu Głównego  Stowarzyszenia  w Warszawie. W wycieczce uczestniczyło 27 uczniów klasy 1d pod opieką wychowawcy Danuty Łubińskiej i Pani Wicedyrektor Małgorzaty Radziszewskiej .  Natomiast z ramienia  Opolskiego Stowarzyszenia w wycieczce uczestniczył Pan  Ireneusz Raczyk – Dyrektor Opolskiego  Biura . Jednodniowy pobyt był skrupulatnie zaplanowany i zorganizowany co do minuty , a rozpoczął się spotkaniem z Panem Ryszardem Goryckim- Sekretarzem Zarządu Głównego Stowarzyszenia , który zapoznał młodzież z zadaniami, pracą i rolą Stowarzyszenia dla polskiej rachunkowości i jej rozwoju. Wspomniał o ciężkiej ale jakże ważnej pracy księgowego i  jego pozycji w przedsiębiorstwie. Ponadto zwrócił uwagę  na przedsięwzięcia edukacyjne ukierunkowane na współpracę ze szkołami  oraz  krzewienie wiedzy ekonomicznej i księgowej wśród młodzieży. Nad całą oprawą spotkania czuwała Pani Jolanta Roszczyk- Dyrektor Biura  Zarządu  Głównego. W imieniu uczestników wycieczki   Pani Małgorzata Radziszewska – Wicedyrektor ZSE w Opolu podziękowała Panu Goryckiemu za umożliwienie i organizację spotkania . Młodzież swoje zadowolenie z pobytu  wyraziła  gromkimi brawami. Kolejnym etapem wyjazdu była  mini wycieczka z przewodnikiem po Starym Mieście i  Krakowskim Przedmieściu .  Spacerując dalej zobaczyliśmy  Pomnik Mickiewicza, Pomnik  Marszałka  Józefa Piłsudskiego,  Grób Nieznanego Żołnierza  i  Pałac Prezydencki. W ramach  wyjazdu  odwiedziliśmy również Muzeum Pieniądza, gdzie mogliśmy  dowiedzieć się wielu ciekawostek z historii pieniądza i jego roli w gospodarce  . Największą atrakcją  w muzeum   było  potrzymanie i pogłaskanie 12 kilogramowej sztaby złota z RPA.  Ze smutkiem żegnaliśmy Warszawę , która ugościła nas przepiękną, słoneczną  pogodą i swoimi niepowtarzalnymi urokami. Do Opola wróciliśmy o godzinie 23.00 z niezapomnianymi przeżyciami  i wspomnieniami.
Danuta Łubińska – wychowawca klasy 1d
 
 
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 9 - 16 z 1925

Współpracujemy z
Wirtualny spacer po Ekonomiku

Ekonomik na Facebook'u

Galeria

Realizujemy projekt "Opolskie szkolnictwo zawodowe bliżej rynku pracy"
Współpracujemy z
Współpracujemy z

Certyfikaty jakości

Linki


Współpraca


Programy unijne

Biznes informacje

Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2017-09-22
USD 3,5651 -0,90%
EUR 4,2746 -0,27%
CHF 3,6807 -0,63%
GBP 4,8369 -0,35%
Wspierane przez Money.pl
Wiadomości ze świata
Money.pl - Kliknij po więcej
Wspierane przez Money.pl